tekst alternatywny

24.08.2014
niedziela

1357-tyle osób wzięło udział w dziewiątej edycji Maratonu MTB Wokół Jeziora Miedwie. Amatorzy i zawodowcy, rowerzyści z całej Polski a wśród nich, tegoroczny złoty medalista olimpiady w Soczi Zbigniew Bródka.

58-kilometrową trasę najszybciej pokonał Paweł Piotrowicz z Mierzyna, drugie miejsce zajął Robert Walczak także z Mierzyna, tuż za nim, na najniższym stopniu podium znalazł się Jan Zugaj z Nowogardu. W ceremonii wręczenia pucharów uczestniczył Starosta Stargardzki Waldemar Gil. Jedynym ograniczeniem dla startujących była dolna granica wieku -16 lat. Młodsi rowerzyści mieli do dyspozycji krótszą kilometrową trasę.

Nowa kategoria, która po raz pierwszy pojawiła się w Maratonie to „URZĘDNICY SAMORZĄDOWI”. W tej kategorii zawodnicy walczyli o Puchar Starosty Stargardzkiego Waldemara Gila. Tą klasyfikację wygrali: Monika Szotowicz z Zarządu Dróg Powiatowych (najszybsza wśród kobiet) oraz Łukasz Pajor pracownik Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim (najszybszy wśród mężczyzn).

Organizatorem Maratonu MTB było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Jak co roku imprezę wspierał Powiat Stargardzki.

źródło: Powiat Stargardzki

Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!