txt
tekst alternatywny

>> Stargardzkie owczarki mistrzami w agility

25.11.2014
wtorek


Raczkująca w Polsce dyscyplina przyniosła stargardzianom i ich pupilom zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Agility Owczarków Niemieckich Hermeskeil-Saarburg 2014.
Dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Stargardu w mistrzostwach agility uczestniczyli Kamil Mordas i Bartosz Koczorowski z psami Falką i Łobuzem. Agility to dyscyplina ta polega na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej tor przeszkód.
Obaj stargardzianie wraz z Markiem Baranowskim z Sopotu i jego owczarkiem Inką tworzyli reprezentację Polski.

- Obecnie w naszym kraju tylko trzy osoby biegają z owczarkami niemieckimi – właśnie nasza trójka – wyjaśnia Kamil Mordas.

W ciągu całych mistrzostw reprezentanci Polski wystartowali w 12 biegach. W jednym z nich naszym reprezentantom przydarzyła się dyskwalifikacja. Pomimo tego Polacy okazali się najlepszym zespołem mistrzostw. Do finału, tzw. biegu open, zakwalifikowało się 8 ze 116 psów. W ósemce biegło dwóch Polaków. Marek baranowski z Inką sklasyfikowani zostali na 5 miejscu, a Bartek Koczorowski z Łobuzem na szóstym. To ogromny sukces. Ponadto Bartosz i Łobuz zajęli drugie miejsce w generalnej klasyfikacji w kategorii dla początkujących.

Prezydent Stargardu patronował przedsięwzięciu i udzielił finansowego wsparcia stargardzianom. Było to doskonałą formą promocji naszego miasta i regionu jak również rozwijającej się dyscypliną agality.


źródło: UM Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Udostępnij na Google Plus

Kontakt z Mój Stargard

e-mail: mojstargard24@gmail.com
    Komentarze Blogger
    Komentarze Facebook

0 komentarzy :

Prześlij komentarz