tekst alternatywny

>> Van Heyghen Staal rośnie jak na drożdżach

06.11.2014
czwartek

Budowa zakładu konfekcjonowania stali firmy Van Heyghen Staal w Stargardzkim Parku Przemysłowym idzie pełną parą. W przyszłym roku przy taśmach produkcyjnych pracę znajdzie 70 osób.
Budowa zakładu rozpoczęła się w maju tego roku. Teren pod inwestycję został zakupiony już w 2009 roku, ale niepewna sytuacja na rynkach światowych zablokowała na jakiś czas rozpoczęcie prac. 

Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę 70 mln złotych. Budowana hala wraz z zapleczem socjalnym ma mieć powierzchnię 11 000 m2. Znajdą się w niej dwie linie produkcyjne, przy każdej pracę znajdzie 35 osób. W hali zostaną również zamontowane dwa dźwigi. Jeden o udźwigu 40 ton przeznaczony będzie do przenoszenia zwojów elementów metalowych, drugi o udźwigu 20 ton będzie ładował pocięte listwy metali do środków transportu.

Van Heyghen Staal w zakładzie produkcyjnym w Stargardzie będzie prowadził działalność polegającą na cięciu zwojów metalu, ich szlifowaniu i wyrównywaniu w celu sprzedaży odbiorcom końcowym. Odbiorcami spółki będą producenci dźwigów, kontenerów, firmy konstrukcyjne i inne.

W przyszłości planowany jest dalszy rozwój inwestycji. Firma chce wykonać instalację do uszlachetniania stali oraz wybudować kolejowy terminal przeładunkowy.PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ O INNYCH INWESTYCJACH REALIZOWANYCH W STARGARDZIE: mój_stargard INWESTYCJE

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Udostępnij na Google Plus

Kontakt z Mój Stargard

e-mail: mojstargard24@gmail.com
    Komentarze Blogger
    Komentarze Facebook

0 komentarzy :

Prześlij komentarz