tekst alternatywny

>> Ulyana Turczenko wynajęła Bramę Portową

Ulyana Turczenko, ukraińska artystka specjalizująca się w litografice, wygrała przetarg na wynajem pomieszczeń Bramy Portowej.

 

W wynajętym obiekcie Ulyana Turczenko planuje kontynuować dotychczas prowadzoną działalność artystyczną. Do Bramy Portowej trafi sprzęt i wyposażenie litograficzne z pracowni we Lwowie. Pozwoli to na powstanie pracowni litografii, która będzie połączeniem centrum zabytkowych technik graficznych oraz ośrodka kulturalno-turystycznego.

Oprócz działalności artystycznej Ulyana Turczenko zobowiązała się do zaprezentowania Bramy Portowej jako ośrodka artystycznego, kulturalnego i turystycznego. Obiekt będzie udostępniany grupom turystów w dniach otwartych oraz w innych terminach wcześniej uzgodnionych. Będą tam też odbywać się spotkania artystów, kolekcjonerów oraz miłośników sztuk plastycznych.

Za wynajem, przez trzy lata, ukraińska artystka będzie płaciła co miesiąc kwotę 639, 60 zł. Dodatkowo nowy dzierżawca pokryje koszty dostarczania mediów, odbioru śmieci i podatku od nieruchomości.

źródło: UM Stargard
Udostępnij na Google Plus

Kontakt z Mój Stargard

e-mail: mojstargard24@gmail.com
    Komentarze Blogger
    Komentarze Facebook

0 komentarzy :

Prześlij komentarz