tekst alternatywny

W Hali OSiR odbyło się uroczyste podsumowanie Plebiscytu „Gwiazdy Stargardzkiego Sportu 2014”. Mieszkańcy oddali największą liczbę głosów na lekkoatletkę Paulinę Kaczyńską. „Trenerem Roku” został Marek Różyczka z LLKS Pomorze.

Współorganizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ceremonię wręczenia nagród okrasiły występy muzyczne zespołów Lord oraz Aplauz. Blisko 200 osób biorących udział w gali obejrzało również pokazy taneczne w wykonaniu Elwiry Jurczyszyn i Łukasza Szczerbińskiego ze Szkoły Tańca „Astra”. Imprezę prowadził Jarosław Marendziak z TVP Szczecin.

Na początku gali minutą ciszy uczczono zmarłego w piątek redaktora Bohdana Tomaszewskiego, wybitnego komentatora sportowego i dziennikarza, który był też związany z naszym regionem.

Po zliczeniu wszystkich głosów oddanych za pomocą Internetu, kuponów zamieszczonych w Stargardzkim Informatorze Samorządowym, a także przyznanych przez Kapitułę konkursu, okazało się, że najpopularniejszą zawodniczką została biegaczka WMLKS Pomorze – Paulina Kaczyńska. W 2014 roku została halową wicemistrzynią Polski seniorów na 3000 m i zajęła czwarte miejsce na 1500 metrów. Wicemistrzostwo Polski seniorów Paulina powtórzyła również w tym roku. Ponadto w zeszłym roku zdobyła złoto podczas Mistrzostw Polski LZS w biegach przełajowych na 4000 m. Zajęła też 2. miejsce w Goleniowskiej Mili Niepodległości. Jest członkinią Kadry Narodowej. Posiada Mistrzowska Klasę Sportową.

Tytuł „Trenera 2014 Roku” otrzymał Marek Różyczka. Jego podopieczni W Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale. Pięcioro z nich posiada pierwszą klasę sportową, Magdalena Zycer jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów, pozostali to członkowie Kadry Narodowej B. Są wśród nich: Barbara Ociepa, Karol Buławski, Marta Kordykiewicz i Kenneth Marynowski.

W sumie na najpopularniejszego zawodnika oddano w sumie 3232 głosy. Natomiast na najpopularniejszego trenera oddano łącznie 3152 głosy. Kapituła podjęła decyzję o przyznaniu nagród specjalnych. „Drużyną Roku 2014” zostali piłkarze KP Błękitni. „Wydarzeniem Roku 2014” uznano IX Maraton dookoła Jeziora Miedwie organizowany przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Natomiast za „Sukces Roku 2014” okrzyknięto zajęcie ósmego miejsca przez Magdalenę Zycer w II Letnich Igrzyskach Młodzieży w Nankinie.

Ostateczna kolejność Plebiscytu
I miejsce - Paulina Kaczyńska - Wiodący Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy Pomorze
II miejsce - Arkadiusz Soczewski - Klub Sportowy Spójnia
III miejsce - Mateusz Krawczyk - zawodnik Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze
IV miejsce - Katarzyna Mądrowska - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks
V miejsce - Robert Gajda - zawodnik Klubu Piłkarskiego Błękitni
VI miejsce - Agata Czekin - zawodniczka Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów
VII miejsce - Kinga Moroz - zawodniczka Stowarzyszenia Klubu Karate Kamikaze
VIII miejsce - Anna Kondyjowska - zawodniczka Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Brydża Sportowego Brydż-Star
IX miejsce - Artur Sawoch - zawodnik Klubu Sportowego ATS
X miejsce - Aleksander Saków - zawodnik Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki