tekst alternatywny

Błękitni Stargard w meczu o mistrzostwo II ligi zagrali kapitalne spotkanie i pokonali Znicz Pruszków 3:1.

Po dość wstydliwej porażce w Puławach, Błękitni pokazali dziś to do czego przyzwyczaili kibiców w Pucharze Polski. Widzieliśmy drużynę z charakterem, ambicją i walką do ostatniej minuty meczu. Zwieńczeniem całego spotkania były trzy kapitalne bramki Błękitnych. Wszystkie strzelone z rzutów wolnych.
Błękitni Stargard Szczeciński 3-1 Znicz Pruszków

Wojciech Fadecki 66, Ariel Wawszczyk 69, 88 - Arkadiusz Jędrych 17

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 23. Łukasz Kosakiewicz, 11. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 6. Ariel Wawszczyk - 15. Krzysztof Filipowicz, 3.Piotr Wojtasiak, 20. Bartłomiej Poczobut (62, 14. Bartosz Flis), 10. Robert Gajda (68, 9. Sebastian Inczewski), 24. Rafał Gutowski (56, 18. Wojciech Fadecki) - 13. Kamil Zieliński (90, 4. Wojciech Baszak).
Znicz: 1. Michał Bigajski - 4. Andrzej Niewulis, 8. Arkadiusz Jędrych, 14. Piotr Gurzęda, 3.Michał Kucharski - 22. Krzysztof Kopciński (72, 19. Marcin Rackiewicz), 20. Paweł Tomczyk(74, 21. Bartosz Żurek), 18. Adam Dobosz (60, 17. Artur Januszewski), 13. Rafał Barzyc (81, 16. Mateusz Muszyński), 11. Jakub Pastusiak - 9. Maciej Górski.
żółte kartki: Gutowski, Wojtasiak, Zieliński, Liśkiewicz - Barzyc, Januszewski, Tomczyk.
czerwone kartki: Piotr Wojtasiak (85. minuta, Błękitni, za drugą żółtą) - Piotr Gurzęda (76. minuta, Znicz, za faul taktyczny).
sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).

Pierwszą bramkę przepięknym strzałem z okolicy 25 metra w samo okienko strzelił niezawodny Wojciech Fadecki. Kolejne dwie kapitalnymi strzałami z 20 metrów strzelił Ariel Wawszczyk. Błękitni od 17 minuty przegrywali ze Zniczem 1:0.  Bramkę dla gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową zdobył Arkadiusz Jędrych. To była praktycznie jedyna sytuacja Znicza w całym meczu. Przez większość spotkania Błękitni prowadzili grę i stwarzali sytuacje bramkowe. Po strzałach naszych zawodników piłka dwa razy zatrzymywała się na poprzeczce, a raz na słupku. Kilka razy naszym piłkarzom zabrakło zimnej krwi w wykończeniu dobrych zespołowych akcji.

W piątek 1 maja o godzinie 15:00 Błękitni zagrają na wyjeździe z Limanovią Limanowa. Następnie udadzą się 2 maja na mecz finału Pucharu Polski, Legia Warszawa-Lech Poznań, gdzie wystąpią w roli gości honorowych na zaproszenie PZPN, jako drużyna tegorocznej edycji Pucharu Polski. A już 3 maja od godziny 15:30 na Rynku Staromiejskim w Stargardzie odbędzie wielka feta z Błękitnymi i wręczenie podziękowań od mieszkańców i prezydenta miasta za emocje jakich biało-niebiescy dostarczyli nam w rozgrywkach pucharowych. O szczegółach tej akcji poinformujemy Państwa w osobnym newsie.

źródło: KP Błękitni Stargard