tekst alternatywny

Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 2:1. Była to trzecia z rzędu ligowa porażka naszego zespołu.

Piłkarze Błękitnych kolejny raz zagrali słabe zawody i oddali mecz bez  większej walki. Błękitni zagrali bez kilku podstawowych zawodników, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek lub z powodu kontuzji. Na duży plus zasługują nasi wychowankowie młodzieżowcy Grzegorz Szymusik i Patryk Włóka.  W 68 minucie ten drugi sam sobie wypracował sytuację, a następnie strzelił swoją  pierwszą w II lidze bramkę.
dzien matki Image Banner 750 x 200

Olimpia Elbląg 2-1 Błękitni Stargard

Jakub Bojas 42, Łukasz Pietroń 90 (k) - Patryk Włóka 68
Olimpia: 1. Kacper Tułowiecki - 2. Rafał Maciążek (75, 15. Krzysztof Niburski), 23. Dawid Kubowicz, 5. Kamil Wenger, 14. Radosław Bukacki - 17. Jakub Bojas, 13. Michał Ressel (66, 7. Damian Szuprytowski), 4. Krzysztof Iwanowski (66, 25. Filip Burkhardt), 10. Radosław Stępień, 21. Rafał Lisiecki (74, 19. Łukasz Pietroń) - 11. Paweł Piceluk.
Błękitni: 1. Przemysław Wróbel - 25. Grzegorz Szymusik, 7. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 3. Piotr Wojtasiak - 17. Maciej Więcek, 16. Patryk Skórecki, 20. Michał Magnuski, 14. Robert Brzęczek (54, 26. Patryk Włóka), 18. Wojciech Fadecki - 9. Sebastian Inczewski (46, 5. Bartłomiej Zdunek).

żółte kartki: Stępień, Burkhardt, Pietroń - Skórecki, Szymusik.
czerwona kartka: Paweł Piceluk (62. minuta, Olimpia, za brutalny faul).
sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).
W 61. minucie Paweł Piceluk (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (Przemysław Wróbel obronił).

Mecz w Elblągu nie należał do porywających widowisk. Obie drużyny grały niemrawo i bez zaangażowania. Gospodarzom w zwycięstwie bardzo pomógł arbiter główny Maciej Mikołajewski ze Świebodzina, który podyktował dla Olimpii aż dwa rzuty karne. Pierwszy rzut karny obronił Przemysław Wróbel. Drugi rzut karny po faulu, którego nie było Grzegorza Szymusika został podyktowany w ostatniej 93 minucie doliczonego czasu gry. Tym razem nasz bramkarz nie dał rady obronić, a sędzia po strzeleniu bramki przez Olimpię zakończył zawody.
Tym samy Błękitni przegrali trzeci kolejny ligowy mecz z rzędu. Za tydzień 27 maja o godzinie 15:00 Błękitni zagrają ostatnie zawody w tym sezonie przed własną publicznością. Przeciwnikiem Błękitnych będzie Warta Poznań. Wszyscy liczymy, że w tym meczu zawodnicy zagrają dla kibiców i z honorem pożegnają się ze stargardzką publicznością.

[źródło: KP Błękitni Stargard]