tekst alternatywny

>> Wieniawskiego- prace nabierają tempa

Trwa remont nawierzchni ulicy Wieniawskiego. Potężna i złożona inwestycja prowadzona przez Zarząd Dróg Powiatowych jest współfinansowana przez Miasto.

fot. Tadeusz Surma

Prace na całym odcinku ul. Wieniawskiego prowadzi firma firma Ben - Bruk Benedykt Chlap. Wybudowana zostanie na całej 745-metrowej długości ulicy nowa jezdnia bitumiczna, powstaną nowe zatoki autobusowe, chodniki i ciąg pieszo-rowerowy. Dzięki gruntownym modernizacjom utworzone zostaną też 102 miejsca parkingowe uwzględniające również parkingi dla osób niepełnosprawnych.

nowe bluzy Image Banner 750x300

- To ogromna inwestycja związana z absolutną przebudową ulicy.  Jezdna zostanie w wielu miejscach zupełnie rozebrana w celu wyciągnięcia spod niej płyt, które wcześniej stanowiły nawierzchnię drogi i zostały tylko przykryte asfaltem. Ta znacząca modernizacja powinna zakończyć się zgodnie z planem, czyli w połowie sierpnia – mówi Wiesław Bączkowski z Zarządu Dróg Powiatowych.

fot. Tadeusz Surma

Obecnie prace są zaawansowane zaledwie w około 20 procentach, choć ekipy remontowo-budowlane praktycznie nie schodzą z terenu inwestycji. 
- Jest tak dlatego, ponieważ gro robót nie mogło zostać wykonanych ze względu na konieczność wykonania wcześniej prac przez PEC na sieci ciepłowniczej i MPGK na sieci kanalizacyjnej. Teraz obie spółki już zakończyły swoje działania i prace drogowe ruszą z kopyta – zapewnia Wiesław Bączkowski. – Opóźnień nie będzie – dodaje.

Przebudowa ulicy Wieniawskiego jest współfinansowana w kwocie 1 080 000 zł przez Miasto. Ponadto inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 procent z budżetu państwa. Resztę kwoty pokryje Powiat Stargardzki. Łączny koszt zadania wyniósł po przetargu 2 800 tys. złotych. 

oprac. Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie, zdjęcia: Tadeusz Surma]


2014-07 summer2_tv Image Banner 600 x 580
Udostępnij na Google Plus

Kontakt z Mój Stargard

e-mail: mojstargard24@gmail.com
    Komentarze Blogger
    Komentarze Facebook

0 komentarzy :

Prześlij komentarz